Systemy oddymiania

0
503

Okna aluminiowe wyróżnia solidność konstrukcji, wytrzymałość mechaniczna , a dodatkowo duża design i przydatność. Posiadamy w oświetlenie awaryjne spersonalizowanej propozycji aluminiowe okna i drzwi balkonowe które są zrobione w systemie , a dodatkowo ponadto. Okna te odpowiadają bardzo wysokim wymaganiom w aspekcie: izolacyjności termicznej i akustycznej, szczelności wodnej i powietrznej, wentylacji, odporności na obciążenia spowodowane parciem wiatru, a także wykonane zgodny z żądaniami wzorców ekologicznych i zdrowotnych. Stosowane w nich okucia dostarczane przez renomowanych dostawców pozwalają na swobodny wyselekcjonowanie funkcji otwierania skrzydła (rozwierna, uchylna, rozwierno-uchylna). Okna te posiadają niską wartość współczynnika przenikania ciepła, w przypadku użycia adekwatnego oszklenia (wręgi okienne pozwalają na stosowanie zestawów jedno i wieloszybowych), a więc ich zastosowanie wiąże się z ekonomicznością ciepła, chronią przed zimnem, hałasem, a konstrukcja eliminuje kondensację pary wodnej. Rozwiązania systemowe zapewniają swobodne modelowanie kształtu skrzydeł okiennych poczynając od typowych prostokątnych czy kwadratowych, ze szprosami albo bez, ze stałym lub ruchomym słupkiem, okna przesuwne, nietypowe trapezy, romby umożliwia harmonijnie wkomponować okna systemu we wszystkie budowle nowoczesnej czy zabytkowej architektury.

Do każdego typu systemu oddymiania – rodzaju okien przewidziane są adekwatne drzwi balkonowe. System okienny, tzw. zimny, służy do wykonywania niewymagających dużej izolacyjności termicznej elementów zabudowy zewnętrznej i wewnętrznej. Towary osiągane w tym systemie powstają z kształtowników jednokomorowych. Ich priorytetową dużą zaletą jest trwałość, różnorodność zastosowań i relatywnie niska cena. Przedzielenia wewnętrzne mogą być budowane w różnych konfiguracjach. System ten jest z powodzeniem stosowany w połączeniu z systemem, co pozwala tworzyć detale architektoniczne o zmiennej izolacyjności termicznej. Pozwala on też wykonywanie ścianek działowych, witryn, wiatrołapów, konstrukcji przestrzennych.

Okna, ścianki i drzwi systemu otrzymają stosowne pozwolenia do stosowania na terenie Polski i Unii Europejskiej. System okienny – system tzw. ciepły. Okna Systemu okna oddymiające cechuje zwarta budowa, która wpływa na wysoką sztywność profilu. Sprawia to, że są one w szczególności trwałe. Wyposażając je w dodatkowe wkłady termoizolacyjne radykalnie zmieniamy parametry izolacyjne. Doskonalimy w ten sposób parametry techniczne mające ranga na ochronę cieplną budynku. Uzyskane w ten metodę pięć komór sprawia, że współczynnik przenikania ciepła osiąga wartość między 1,2 a 1,9 W/mkw ( w współzależności od rozmiaru okna i użytej szyby) Istnieją również rozwiązania okien z dodatkowymi fartuchami EPDM mocowanymi wprost do czoła futryny. Rozwiązania te pozwalają trwale i elastycznie zamontować okno do muru i zapewniają paro i wiatroizolację na długie lata. Okna systemu posiadają stosowne dopuszczenia do korzystania na terenie Polski i Unii Europejskiej. Zostały przebadane w notyfikowanych laboratoriach i mogą być oznaczane znakiem budowlanym B oraz dodatkowo CE. Nowatorskie założenia wdrożone w tym systemie oferuje firma http://www.alfa-system.com.pl/  objęte są zgłoszeniami ochronnymi Urzędu Patentowego RP. Priorytetowe typy okien aluminiowych.

Więcej informacji na temat systemów oddymiania znajdziecei Państwo na naszje stronie firmowej http://www.alfa-system.info/systemy-oddymiania/