Serwis narciarski Zakopane

0
803

Od wielu lat Zakopane jako stolica Polskich Tatr przyciąga gości nie tylko z Polski, ale również zagranicy.

Położone u podnóża Tatr, otoczone górami i zielenią jest idealnym miejscem wypoczynku dla osób zmęczonych hałasem i pośpiechem wielkich miast.

Czysta woda, krystaliczne powietrze i piękne widoki sprawiły, że już w 1886 r. Zakopane zyskało miano miejscowości klimatycznej, dzięki Doktorowi Tytusowi Chałubińskiemu który w 1885 r. przy współpracy górali, założył i zbudował „Stację Klimatyczną”.

Wszystkie te czynniki uczyniły przez lata z góralskiej wsi wymarzone miejsce do spędzania zarówno letnich jak i zimowych urlopów. Nie bez przyczyny Zakopane zyskało miano zimowej i letniej stolicy Polski.
Dla amatorów górskiej turystyki pieszej utworzono wiele dobrze przygotowanych szlaków wędrownych o zróżnicowanym stopniu trudności. Prowadzą one głównie przez tereny Tatrzańskiego Parku Narodowego, turyści mają więc okazję podziwiać przyrodę w stanie półdzikim. Na zmęczonych piechurów oczekuje kilka górskich schronisk. http://ozesales.pl/sprzedaz-pradu-z-fotowoltaiki/

Na lubiących aktywny wypoczynek czekają wypożyczalnie rowerów, pływalnie, korty tenisowe i boiska. COS Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, dysponuje profesjonalnym basenem sportowym. W mieście znajduje sie wiele punktów gdzie można wypozyczyć lub serwisowac sprzęt sportowy np: http://www.malczewskisport.pl/v1/uslugi/serwis Ostatnio zakonczyła się budowa Parku Wodnego, gdzie wykorzystane zostaną naturalne geotermalne źródła lecznicze.

Ciekawe położenia wspinaczkowe zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych, najlepsi instruktorzy – alpiniści i kursy latania na paralotni organizowane przez Nowotarski Aeroklub sprawiają, że miłośnicy nawet bardzo emocjonujących sportów znajdą w Zakopanem dogodne warunki do ich uprawiania. A widok Tatr z wysokiej skały lub z lotu ptaka na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem.

Kolejki linowe i terenowe dowożą podróżników w najpiękniejsze miejsca widokowe: Kasprowy Wierch i Gubałówkę. Dzięki temu panorama Tatr otwiera się przed całymi rodzinami, zarówno dla osób w starszym wieku jak i dla młodych rodziców ze swoimi pociechami.

  Sopockie Apartamenty

Pierwsi narciarze pojawiają się już w połowie listopada by jeździć na nartach na Kasprowym Wierchu. W pełni sezonu narciarskiego (grudzień marzec) miasto zapełnia się do ostatniego miejsca. Bogata baza noclegowa sprawia, że z pewnością każdy z gości znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Zakochani w tatrach turyści rezerwują sobie miejsca z roku na rok , bo to właśnie tutaj w Zakopanem w zaciszu hoteli , pensjonatów i kwater prywatnych, można poznać czar góralskiej gościnności, smak tradycyjnej kuchni regiona- lnej. Dla miłośników muzyki góralskiej otworem stoją podwoje wszystkich restauracji regionalnych .

Miłośnicy sztuki również mogą liczyć na ucztę dla oczu. Liczne galerie oferują zarówno prace miejscowych twórców, rękodzieła sztuki ludowej, jak i dzieła utytułowanych artystów. Wielu z nich bywa tutaj często, a niektórzy tak ukochali sobie miasto pod Giewontem, że osiedli tu na stałe.

Wielu obywateli profesjonalnie lub amatorsko zaprząta się malarstwem, rzeźbą, haftem. Prawie nie ma domu, w którym chociaż jeden z członków rodziny nie malowałby na szkle. Jest to tradycyjna technika malarska, którą podobnie jak dzieła miejscowych snycerzy czy rzeźbiarzy można odnaleźć niemal wszędzie.