Okna i systemy oddymiania wyróżniająsię solidnością konstrukcji.

0
488

Okna aluminiowe odznacza solidność konstrukcji, wytrzymałość mechaniczna , a ponadto wysoka estetyka i efektywność. Mamy w oświetlenie awaryjne spersonalizowanej ofercie aluminiowe okna i drzwi balkonowe które są zrealizowane w systemie , a oprócz tego . Okna te odpowiadają bardzo wysokim wymaganiom w zakresie: izolacyjności termicznej i akustycznej, szczelności wodnej i powietrznej, wentylacji, odporności na obciążenia wywołane parciem wiatru, a również wykonane zgodnie z wymogami norm ekologicznych i zdrowotnych. Stosowane w nich okucia dostarczane przez renomowanych dostawców pozwalają na swobodny wybieranie zadań otwierania skrzydła (rozwierna, uchylna, rozwierno-uchylna).

Okna te posiadają niską wartość współczynnika przenikania ciepła, w wypadku użycia adekwatnego oszklenia (wręgi okienne pozwalają na stosowanie zestawów jedno i wieloszybowych), a więc ich stosowanie wiąże się z oszczędnością ciepła, chronią przed zimnem, hałasem, a konstrukcja eliminuje kondensację pary wodnej. Rozwiązania systemowe umożliwiają swobodne modelowanie kształtu skrzydeł okiennych poczynając od typowych prostokątnych czy kwadratowych, ze szprosami lub bez, ze stałym albo ruchomym słupkiem, okna przesuwne, nietypowe trapezy, romby umożliwia harmonijnie wkomponować okna systemu we wszelkie budowle nowoczesnej czy zabytkowej architektury.

Do każdego typu systemy oddymiania stylu okien przewidziane są odpowiednie drzwi balkonowe. System okienny, tzw. zimny, służy do wykonywania niewymagających dużej izolacyjności termicznej elementów zabudowy zewnętrznej i wewnętrznej. Towary wykonywane w tym systemie powstają z kształtowników jednokomorowych. Ich jedyną pozytywną właściwością jest trwałość, różnorodność zastosowań i stosunkowo niska cena.

Przedzielenia wewnętrzne mogą być budowane w różnorakich konfiguracjach. System ten jest z powodzeniem stosowany w połączeniu z systemem, co umożliwia wyprodukować detale architektoniczne o zmiennej izolacyjności termicznej. Pozwala on również wykonywanie ścianek działowych, witryn, wiatrołapów, konstrukcji przestrzennych. Okna, ścianki i drzwi systemu posiadają stosowne dopuszczenia do stosowania na terenie Polski i Unii Europejskiej. System okienny – system tzw. ciepły.

Okna Systemu okna oddymiające cechuje zwarta budowa, która wpływa na wysoką sztywność profilu. Stwarza to, że są one szczególnie ustabilizowane. Wyposażając je w dodatkowe wkłady termoizolacyjne radykalnie zmieniamy parametry izolacyjne. Ulepszamy w ten metodę parametry techniczne mające wpływ na ochronę cieplną budynku. Uzyskane w ten metodę pięć komór sprawia, że współczynnik przenikania ciepła osiąga wartość między 1,2 a 1,9 W/mkw ( w zależności od rozmiaru okna i użytej szyby) Istnieją także rozwiązania okien z dodatkowymi fartuchami EPDM mocowanymi wprost do czoła futryny. Rozwiązania te pozwalają trwale i elastycznie zamontować okno do muru i zapewniają paro i wiatroizolację na długie lata.

Okna systemu posiadają stosowne dopuszczenia do stosowania na terenie Polski i Unii Europejskiej. Zostały przebadane w notyfikowanych laboratoriach i mogą być oznaczane znakiem budowlanym B oraz CE. Nowatorskie rozwiązania zastosowane w tym systemie objęte są zgłoszeniami ochronnymi Urzędu Patentowego RP. Kluczowe typy okien aluminiowych