Jaki ekspres ciśnieniowy kupić?

0
546

Każdy, kto już pił kawę z ekspresu ciśnieniowego wie, jak gigantyczna jest różność smaku pomiędzy kawą ze zwykłego ekspresu przelewowego a ekspresu ciśnieniowego. Szykując się do zakupu warto wyselekcjonować ekspres ciśnieniowy o dobrej jakości wykonania.
Nie jest tutaj najistotniejszy wygląd, lecz to co wewnątrz. Warto zwrócić uwagę na ekspresy renomowanych producentów. Głównym elementem ekspresu ciśnieniowego jest pompa, która z biegiem czasu traci swoją moc, a czasami ulega uszkodzeniu. Wyższe modele ekspresów dają dłuższą żywotność, co w przypadku np. korzystania w firmie ma duże znaczenie. Modele z górnej półki często są wyposażone w młynek oraz sterowanie elektroniczne, mają także wyświetlacz informujący o parametrach pracy. Aczkolwiek wśród użytkowników panuje ogólne przekonanie, że „wszystkomające” ekspresy ciśnieniowe częściej się psują.
Mając już ekspres nie zapominajmy, że ważniejszym czynnikiem wpływowym na smak kawy jest jej postać, a nie kwota wydana na zakup ekspresu. Dobrej jakości kawy możemy kupić w wykwalifikowanych sklepach, gdzie po wyborze odpowiedniej mieszanki ziaren kawy sprzedawca zmieli nam ją na miejscu. Przed zakupem ekspresu ciśnieniowego warto zaznajomić się z rankingiem popularności
A jaki chcesz kupić: ciśnieniowy czy przelewowy? Ja bym już nie kupowała przelewowego. Kawa z 'ciśnienia’ jest o niebo lepsza. Mam od jakiegoś czasu Elekrtoluxa (niezbyt duży ale ciężki) – cały srebrny. Działa bdb. Kosztował ok 400 zł w Media ale warto było. Kiedyś miałam ekspres przelewowy Philipsa – chodził jakieś 7-8 lat bez najmniejszej awarji. Jednakże kawa z 'ciśnienia’ to jest to … Jak się zdecydujesz, to wybierz taki na dwie filiżanki oraz sprawdź wszystkie elementy – czy solidne i aluminiowe.
Słyszałam, że te ekspresy Seaco (czy Saeco) są całkiem akuratne choć trochę tandetne – plastikowe. U męża w pracy jeden 'chodzi’ non stop już bardzo długo i wszystko ok. Teściowa też ma z firmy Seaco i na razie ok. Ja mam Electrolux’a i bardzo sobie go chwalę. Ale to nie znaczy że Twój też będzie dobry – każdy sprzęt może się zepsuć, nawet super firmy. Nam zepsuła się wiertarka takiej wspaniałej firmy jak Bosh i co? I teraz używamy wiertarki za 30 zł kupionej w Auchan na wyprzedaży. Jest super i chodzi jak burza!!!

  Polska może wykorzystać zakłócenia w globalnych łańcuchach dostaw. To szansa na przyciągnięcie nowych inwestycji z zagranicy i zwiększenie eksportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj