Amazon z własnym smartfonem

0
805

Firma Amazon, właściciel największego i jednego z pierwszych sklepu internetowego, nie tylko wchodzi na kolejne rynki zagraniczne, w tym do Polski, ale jednocześnie chce w najbliższym czasie stanąć do konkurencji z producentami smartfonów.

Już wkrótce na rynku amerykańskim pojawi się smartfon markowany przez Amazon’a. Czy ma on szansę na zdobycie klientów i na pokonanie innych, konkurencyjnych urządzeń, które obecnie rządzą na rynku?
Z pierwszych informacji przekazanych przez „The Wall Street Journal” wynika, że smartfon Amazon’u ma już swoje prototypy, które zostały pokazane dilerom w San Francisco i Seattle. Szef Amazona Jeff Bezos podkreśla, że smartfon, który ma trafić do amerykańskich sklepów we wrześniu 2014 roku będzie zaawansowany pod względem technologicznym. Będzie wyposażony w wyświetlacz generujący obraz przestrzenny typu 3D, bez konieczności używania do oglądania takiego obrazu specjalnych okularów polaryzacyjnych. http://visomedia.pl/pozycjonowanie-warszawa/

W 2008 roku pojawiły się pierwsze plany wprowadzenia do seryjnej produkcji smartfona 3D, ale musiało minąć kilka lat, zanim plany te się ziściły. Początkowo Amazon kupił patenty i stworzył modele trójwymiarowych tabletów, aby obecnie wkraczać śmiało na rynek smartfonów z solidnie przygotowanym urządzeniem, spełniającym nawet najwyższe wymagania i oczekiwania docelowych odbiorców. Największą konkurencją dla smartfona 3D marki Amazon będą i inne smartfony korzystające z tej samej technologii.

Mowa tu chociażby o urządzeniu LG Optimus 3D, czy LG Swift 3D P920 oraz smartfonie HTC Evo 3D. Niemniej, urządzenia te nie zyskały przychylności klientów, głównie z uwagi na ich niedopracowanie. Wady smartfonów spowodowały, że klienci szybko porzucili takie nowinki techniczne, na rzecz standardowych smartfonów. Solidnie przetestowany smartfon Amazona być może nie podzieli ich losu, tylko stanie się najchętniej wybieranym smarftonem w całej Ameryce, a później również i na świecie. Niewątpliwie taka wizja przyszłości jest pożądana przez szefa Amazona, Jeffa Bezosa.

  Nowoczesne nawigacje samochodowe wciąż mają przewagę nad smartfonami.

Prototypu smartfona Amazon wyglądają imponująco. Ma on generować obraz zbliżony do hologramu, a cztery kamery zainstalowane w urządzeniu będą śledziły ruchy głowy oraz źrenic użytkownika, umożliwiając obsługę telefonu wyłącznie przy użyciu gestów. Jeśli takie funkcje będą rzeczywiście funkcjonowały bez zarzutu, będzie to przełom na rynku smarfonów.