Gdańskie magazyny – okno na świat dla Twojego biznesu!

0
486
magazyny w Gdańsku
magazyny w Gdańsku

Wielki boom, który obserwujemy od kilku lat w branży e-commerce sprawia, że praktycznie co miesiąc na polskim rynku pojawiają się setki większych i mniejszych sklepów online i każdy z nich chce zawalczyć o udział w wielomiliardowej sprzedaży generowanej przez internautów. Realia pokazują, że duża część nowych e-biznesów nie utrzymuje się na rynku długo, zamykając swoją działalność często już w rok od startu. Powodów takiego stanu może być wiele, ale niejednokrotnie jest to kwestia źle zorganizowanej logistyki, w której kluczową rolę odgrywa lokalizacja i magazyn. Dziś odpowiemy na pytanie, czy Gdańsk jest dobrym miejscem na magazyn, a jeżeli tak, to w jakiej formie warto go zorganizować!

Lokalizacja jest wszystkim?

Miejsce, w którym operuje nasz biznes jest ważne, co do tego nie ma żadnych wątpliwości, nawet jeżeli mówimy o działalności tylko w sferze online. Właściwym pytaniem jest bardziej to, jak ważna jest lokalizacja. Od tego, gdzie założymy swój biznes zależy wiele czynników, ale do najistotniejszych z nich możemy z pewnością zaliczyć lokalne ceny, dostępność usług i oczywiście okoliczną infrastrukturę, która przekłada się na możliwości i wydajność dostaw oraz wysyłki.

Znając rolę lokalizacji, możemy przejść do omawiania fundamentu logistyki dla praktycznie każdego biznesu opartego o sprzedaż, czyli magazynu. Budowa, zakup czy wynajem magazynu to właściwie jedno z pierwszych działań, które trzeba podjąć, aby stworzyć w pełni funkcjonalny biznes obejmujący produkcję i wysyłkę towaru.

Magazyny w Gdańsku – kiedy to się opłaca?

Co zyskujemy, wybierając magazyn pod działalność w Gdańsku? Jak się okazuje wiele. Przede wszystkim, otrzymujemy dostęp do morza, co jest już przewagą samą w sobie, której nie może zaoferować pozostała część Polski. Gdańsk to również centrum Trójmiasta, niezwykle atrakcyjnego miejsca dla inwestorów. Pobliska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna dodatkowo zwiększa potencjał tego miejsca, rozwijając w okolicy wiele projektów z zakresu nowych technologii.

  Trwają ostatnie prace nad projektem Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego. Wiosną ma trafić pod obrady rządu

A co z infrastrukturą? Wybierając magazyny w Gdańsku otrzymujemy nie tylko dostęp do morza, ale także do autostrady A1, która stanowi wydajną magistralę łączącą wybrzeże z resztą kraju.

Tak korzystny układ warunków sprawia, że ceny nieruchomości na tym terenie nie należą do najniższych, a co za tym idzie budowa czy zakup własnego magazynu może się wiązać z wydatkami, na które wiele przedsiębiorstw pozwolić sobie nie może. Jest jednak alternatywa, która umożliwia dostęp do gdańskich magazynów w świetnych lokalizacjach bez wydawania fortuny – jest to oczywiście wynajem.

Wynajmując magazyny w Gdańsku możemy liczyć na atrakcyjne ceny i dużą elastyczność, której brakuje w przypadku samodzielnej inwestycji w budowę zaplecza magazynowego. Wynajęty magazyn to proste skalowanie wraz z rozwojem działalności i łatwy dostęp do rozwiązań wspierających wymagania towaru, z którym przyjdzie nam pracować.